Zlikwiduj Stres i Spalaj Tłuszcz z Witaminą C

Dzisiaj pod lupę idzie kwas askorbinowy, czyli popularna witamina C. Każdy z nas wie, że jest niezbędna do życia ale większość nie do końca zdaje sobie sprawę dlaczego. Lekarze zalecają, aby przyjmować zwiększone ilości w okresie panujących gryp i przeziębień, ale czy tylko wtedy powinniśmy dbać o dostarczanie właściwej ilości?

W dzisiejszych czasach wiele osób żyje w ciągłym, przewlekłym stresie np. przez pracę ponad swoje możliwości. Nie pozostaje to niestety obojętne naszemu zdrowiu przez co łatwiej łapiemy infekcje, mamy gorsze samopoczucie i bywamy rozdrażnieni. Tak się składa, że zadbanie o odpowiednią suplementację witaminą C (najlepiej w pożywieniu) znacznie pomaga zredukować poziom stresu. Jeśli należysz do tej grupy osób, to ten wpis jest dla Ciebie. Przeczytaj i popraw swój codzienny nastrój!

Jak to Możliwe, że Witamina C obniża Poziom Kortyzolu i tym samym Redukuje Stres?

Poziomem stresu w naszym organizmie steruje kortyzol, który stymuluje uwalnianie m. in. adrenaliny, epinefryny i noradrenaliny. Są to hormony i neuroprzekaźniki, które sprawiają, że jesteśmy gotowi do walki lub ucieczki. Zestresowane osoby mają problem w szczególności ze skupieniem uwagi na rzeczach istotnych np. wykonywaniu zadań w pracy.

Co wspólnego ma z tym wszystkim witamina C? Tak się składa, że osłabia ona działanie kortyzolu na organizm!

Nawet jeśli masz wrażenie, że nie jesteś zestresowaną osobą, to Twoje ciało może dawać zupełnie odmienne sygnały. Spróbuj dostarczać zwiększoną ilość witaminy C, a po kilku tygodniach odczujesz różnicę. Poprawisz koncentrację, przyspieszysz metabolizm i wpadniesz w świetny nastrój!

Twoje Serce Zacznie Bić Spokojnie

W Niemczech przeprowadzono badanie, w którym wzięło udział 1000 badanych osób – 500 z nich otrzymywało placebo, a pozostałe 500 przyjmowało wysokie dawki witaminy C. Każdy uczestnik badania musiał również wystąpić publicznie (czynnik silnie stresogenny).

Badani, którzy przyjmowali witaminę C, mieli znacznie niższy poziom kortyzolu w surowicy niż ci, którzy przyjmowali placebo oraz zredukowaną o około 30% częstotliwość bicia serca. Oznacza to, że witamina C miała bezpośredni związek z redukcją kortyzolu i stresu. 

Jaka Dawka Witaminy C Zmniejszy Stres?

Tylko duża dawka witaminy C obniży poziom kortyzolu – jest to 500 miligramów przyjmowane z każdym posiłkiem. Nie martw się przedawkowaniem, ponieważ witamina C jest rozpuszczalna w wodzie. Ilość, której nie zużyjesz, zostanie wydalona przez nerki wraz z moczem.

Jeśli utrzymasz stały poziom przyjmowania witaminy C, znacząco poprawisz jakość swojego życia. Łatwiej będzie Ci się skupić na wyznaczonych celach i podejmowaniu świadomych decyzji na prywatnej i zawodowej płaszczyźnie. Poprawisz również samopoczucie i relacje z bliskimi.

Redukcja stresu nie pozostanie też obojętna Twojemu zdrowiu. Lepszy sen i przyśpieszona regeneracja to tylko wierzchołek góry lodowej. Jesteśmy przekonani, że witamina C długoterminowo może zdziałać cuda!

Sprawdź Co Jeszcze Możesz Zrobić ??

Jak widzisz, stosując znane przez Ciebie produkty czy suplementy możesz skutecznie wpływać na swoje samopoczucie fizyczne jak i psychiczne. Jeśli oprócz likwidacji stresu chcesz ze zdwojoną siłą poprawić koncentrację i samopoczucie to koniecznie wróć do naszego wcześniejszego artykułu o stymulacji mózgu.

Jak widzisz, stosując znane przez Ciebie produkty czy suplementy możesz skutecznie wpływać na swoje samopoczucie fizyczne jak i psychiczne. Jeśli oprócz likwidacji stresu chcesz ze zdwojoną siłą poprawić koncentrację i samopoczucie to koniecznie wróć do naszego wcześniejszego artykułu o stymulacji mózgu.